CUNDALI AHMET ANAK'TAN GİRİTLİ KADIN FIKRASI

Girit Konulu Fıkralar
Kullanıcı avatarı
eyuphuseyin
Site Admin
Teşekkür etti: 1098 kez
İletişim:

CUNDALI AHMET ANAK'TAN GİRİTLİ KADIN FIKRASI

Mesaj gönderen eyuphuseyin » 23 Haz 2019, 17:51

Giritli kadın ile Adalı ( Midilli mubadili) kadın sohbeti:

-Mori Fatume evlendi oğlun he ?
-Evlendi ya Zehra abla İzmir'de...
Bi baktım, ne göreyim...Çıktı geldi bi kızla adı batmayasıca... "Anneee...Biz evlendik" Kız Zehra abla başımdan haşlak sular döküldü kız... Babası da oturdu kaldı öööyle... Ay dedim bi şey olucak koca adama"
Sonracığıma elimizi öptü kızcağız.. Çekemedim de birden... Başımı yana cevirdim ama şöööyle yan gözle bi süzdüm aşağıdan yukarı... Ay kız Zehra Abla bi görsen çok güzel yavrum be... Adam da gevşedi elini öpünce.. Babacım, annecim dedi bize kız Zehra abla.. . Benim adam... Keşke bize haber verseydiniz ama olsun, Sen de bizim kızımızsin. Kızımız Yok diye üzülürdük .. Bak karı oldu işte.. dedi ama, Ben he ya dedim ama yarım dudakla güldüm. Şımarıp tepemize biner Allah korusun... Ama görsen melek gibi kız Zehra Abla..."
- E sordun ? Giritli'dir ya değil ?
- Yok değil Giritli..
- Eh... Ne yapalum.. Mira.. Şey kader yani anla... Ze pirazi.. yok zarar yani...Olsun.. Giritli olaydi iyiydi ama.. Olsun...
-Oğlum güzel kız buldu valla Allah için... Gelicekler elini öpmeye bak gör ...Bayılıcan Zehra Abla...
-Buyursunlaaar.. Bir şey sorayim.. Kiz varemeni...Şey hamiledir galiba 4-5 ayĺik sankim he ?
- Evet. Çok sevindik babaanne olucam kız Zehra abla.. 6 ay önce evlenmisler...
- Morsi Fatume.. Oglun celmedi 1 ay evelsi? Sen demedi bana selo na to padrepso ... Şey... isterim evlendireyim onu ? Ne soylersin şimdi bana ...Paramitya.. Şey... masal ? !!!
-Aşkolsun kız Zehra Abla.... 6 ay önce evlenmişler ama çekinmiş söylemeye hınzır..
- Ne mori.. Ne... Şey he he... pistevğo...Şey inandım diyelum.
Gidersin ? E hadi sto kalo... Güle güle. . Ben de abdestim kaçmadan kilayim ikindi namaz. (tovbe tovbe ... 6 ay onceymiş... demez bana kiz doğuracak diye evlendiler.. ) Nerede koydum benim seccade .. ? 😂😂😂
Ma ida thelis na su ğo,oste va zis çe nase
Se hrisoprasina dendra,na thetis na kimase.

Sana ne dememi istersin,yaşayıp var olman için
Altın yeşili ağaçların altında,yatıp uyuman için

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir