BABAMIN ANLATTIĞI BİR ENTERESAN FANTAZİ,AŞK HİKAYESİ VEDAT AKMAN

Girit anıları ve söyleşileri
Kullanıcı avatarı
eyuphuseyin
Site Admin
Teşekkür etti: 1098 kez
İletişim:

BABAMIN ANLATTIĞI BİR ENTERESAN FANTAZİ,AŞK HİKAYESİ VEDAT AKMAN

Mesaj gönderen eyuphuseyin » 30 Eyl 2020, 10:01

120491179_2007490642720259_6980201526803161899_n.jpg
120491179_2007490642720259_6980201526803161899_n.jpg (30.31 KiB) 1107 kere görüntülendi

BABAMIN ANLATTIĞI BİR ENTERESAN FANTAZİ,AŞK HİKAYESİ.

GİRİT TE MÜBADAELE GÜNÜ GELMİŞ ÇATMIŞ.
GİRİT KANDİYE de babam İbrahim 40 Yaşında.
Annem Zehra 35 yaşında.
Abim Mehmet 14 yaşında.
Ben Hasan 12 yaşındaydık.
TÜRKİYE İZMİR e gidecek gemiye sırayla binmeye başladık.Sıra bize geldiğinde
evraklarımızı yetkililere gösterip geçiyoruz.
Arkamızda yakın ve uzak akrabalarımıza sıra geldiğinde.Yetkili bu gemi doldu,siz diğer gemiye bineceksiniz denildiğinde,FERYAT FİĞAN KOPUYOR.MEHMET abim bağırmaya başlıyor.Babam ne oldu bu çocuğa diye şaşırıyor.Meğerse abim uzaktan akraba ailenin kızını seviyormuş.Babam bizleri akrabalarımız dan ayırmayın diye yetkililere yalvarıyor.Yunan yetkili NUH DİYOR PEYGAMBER DEMİYOR.
O anda bu işi düzeltecek yetkili bulamıyorlar.
BİZİM AİLEMİZ İZMİR E AKRABALAR MERSİNE.
Abim kahrından çatlıyor.Babam ve annem bu konuyu o gün öğreniyorlar.Gemide İzmir'e gelirken Mehmet abimin suratından düşen bin parça.İZMİR de yerleşip evimizi kuruyoruz.
PARA YOK PUL YOK.MEMET ABİMİN HAYATI 4 YIL ÇALIŞMAKLA PARA KAZANMAKLA GEÇİYOR.
ARTIK MERSİN YOLU GÖZÜKMÜŞTÜR.ARTIK YAŞIDA 18 OLMUŞTUR.PARA DA HAZIRDIR.
Gideceği gün gram tuvalet giyindi süslendi .
İzmir Basmane garından trene bindirdik.
BABAMIZ İBRAHİM hasta idi.Bizden kimse olmadan yola çıktı.3 günlük Seyehat ile Mersin'e vardı.
Ne adres var nede bir bilgi.Doğru Girit li mahallesine gidiyor.Sora Sora kızın evini buluyor.EVİN KAPISINDA TOKMAĞI VURACAĞI AN YA KIZI BAŞKASINA VERDİLERSE DİYE DOKUZ DOĞURUYOR.Kızın annesi kapıyı çalıyor.Abim Mehmet i tanıyor.İçeri davet ediyor.Kızı annesi gelmesi için çağırdığında,
ELİ AYAĞI TİTREMEYE BAŞLIYOR.ABİM ŞANSLİ
GÜLSÜM SEVDİĞİ ERKEYİ 4 YIL BEKLEMİŞ.
Bizlerden kimse olmadan
abime vekil ayarlayıp
GÜLSÜM ü babasından istiyor.Mehmet abim ZEHRA annem tesbih etti.Biz yokuz kusura bakmasınlar GÜLSÜM ün nışan alışverişlerini yapsınlar diyor ve anneye zarfın içinde para veriyor.İBRAHİM HASTA KUSURA BAKMAYIN GELEMEDİK DİYOR.NIŞANI DA YAPIP MEHMET İZMİR E DÖNÜYOR.2 YIL İÇİNDE NİKAH VE DÜĞÜNLERİ İZMİR DE YAPILIYOR.GÜLSÜM İZMİR E GELİN GELİYOR
BEN VEDAT AKMAN GÜLSÜM YENGEMİ HEP SEVDİM.Bu bitmez aşkı bana anlattıklarında şaşırıp kalmıştım.Amcama babam arasıra takılırdı.Ya kızı verselerdi diye onunla dalga geçerdi.BU SAVGİNİN BÜYÜKLÜGÜNE,KUTSALLIĞINA BEN ŞAPKA ÇIKARDIM.YENGEM DEDİNMİ AKAN SULAR DURUR.HEPSİ RAHMETLİ OLDU.BU GECE MEHMET AMCAMI ,GÜLSÜM YENGEMİ ,BABAM HASAN I ANDIK.
DEDEM İBRAHİM İ ANNEN ZEHRA YI ANDIK.

HEPSİNE ALLAH RAHMET EYLESİN.
NUR İÇİNDE YATSINLAR.

BABAM HASAN AKMAN NIN BANA ANLATTIKLARINDAN BİR DEMET SİZLERE ARMAĞAN.ONUN AĞZINDAN SÖYLEDİĞİ GİBİ YAZMAYA ÇALIŞTI.
RESİMDE AMCAMIN KUCAĞINDA OLAN BENİM.

VEDAT AKMAN
Ma ida thelis na su ğo,oste va zis çe nase
Se hrisoprasina dendra,na thetis na kimase.

Sana ne dememi istersin,yaşayıp var olman için
Altın yeşili ağaçların altında,yatıp uyuman için

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir