TARİH, DOĞA VE GİRİT

Turizm Gezi ve Tanıtım Haberleri
Cevapla
Kullanıcı avatarı
eyuphuseyin
Site Admin
Mesajlar: 5671
Kayıt: 05 Haz 2019, 22:41
Konum: İstanbul
Teşekkür etti: 1098 kez
Teşekkür edildi: 27 kez
İletişim:

TARİH, DOĞA VE GİRİT

Mesaj gönderen eyuphuseyin » 30 Eyl 2019, 21:11

girit.jpg
girit.jpg (251.77 KiB) 698 kere görüntülendi
TARİH, DOĞA VE GİRİT…
Herhangi bir nedenle komşu ülke Yunanistan’ı bir kez bile ziyaret ettiyseniz, ülkenin neresine gitmiş olursanız olun Girit Adası’nın önemine dair mutlaka bir şey duymuş, bu efsane adanın ününe dair fikir sahibi olmuşsunuzdur. Yunanistan’ın en büyük adası olan Girit Adası, doğal güzelliklerinin yanı sıra oldukça önemli bir tarihi merkez olma özelliği taşır ki, adanın dünya çapında bir üne sahip olmasının en önemli nedeni de budur. Avrupa’nın ilk uygarlıklarından Minos Krallığı’na ev sahipliği yapmış olan Girit Adası, çok sayıda görülmesi gereken turistik noktayı, inanılmaz güzellikte onlarca plajı ve birbirinden eğlenceli onlarca doğa aktivitesini bünyesinde barındırır. Gelin Girit’e sizlerle birlikte şöyle bir göz atalım…
girit-2.jpg
girit-2.jpg (260.67 KiB) 698 kere görüntülendi
YUNAN UYGARLIĞININ AÇIK HAVA MÜZESİ
Tarihi açıdan köklü bir geçmişe sahip olan her yer gibi Girit Adası’nda da görülmesi gereken yerlerin başında müzeler, saraylar ve antik yapılar geliyor. Tarih meraklısı değilseniz bunların hepsini transit geçip doğrudan lezzetli yemeklere, canlı plajlara ve bitmeyen gece eğlencelerine vermeniz mümkün. Ama biraz olsun tarihe ilginiz varsa görmeniz gereken yerlerin başında Knossos Müzesi gelmektedir. Bundan 4.000 yıl önce adada yaşamış olan uygarlığa ait çok sayıda kalıntının sergilendiği bu özel müzede öyle parçalar, öyle mekanizmalar var ki, bizden binlerce yıl önce yaşamış uygarlıların aslında ne kadar modern araçlara ve ne denli etkili bilgilere sahip olduğunu açık açık görmek mümkün. Bu özel müzenin yanı sıra adada bulunan Girit Arkeoloji Müzesi, Girit Tarih Müzesi, Girit Doğal Tarih Müzesi ve Folklor müzesi de zaman varsa mutlaka görülmelidir.

Girit-2-960x640.jpg
Girit-2-960x640.jpg (179.11 KiB) 698 kere görüntülendi

Girit Adası’nın tarihsel zenginliği sadece bu müzelerle sınırlı değil. Ada, kelimenin tam anlamıyla görkemli bir açık hava müzesi olma özelliği taşıyor. Tarih dolu Girit seyahatinizin en önemli duraklarından bazıları da Phaestos Sarayı, Venedik Kalesi, Fortezza Kalesi, Hania Arkeolojik Alanı, Propylon Arkeolojik Alanı, Central Court Arkeolojik Alanı ve Bölgesel Sanat Galerisi’dir.

Girit-1-960x628.jpg
Girit-1-960x628.jpg (238.73 KiB) 698 kere görüntülendi
SINIRSIZ AKTİVİTE, MUHTEŞEM YEMEKLER VE HAREKETLİ GECE HAYATI
Girit Adası’nın aynı zamanda doğal güzellikleri ile de dünya çapında bir üne sahip olduğunu belirtmiştik. Adada yapılacak şeyler yine adanın doğal güzellikleri ile doğrudan ilintili. Girit Adasında bir günü tamamen doğa aktivitelerine katılarak geçirmek mümkün. Hatta bunu tüm Girit tatili boyunca da yapabilirsiniz. Adada katılabileceğiniz en iyi aktivitelerin başında tekne turları, at üzerinde yapılan binicilik turları, ATW ve arazi jeepleri ile yapılan doğa safarileri, bunların birçoğunu kapsayan doğa ve vahşi yaşam turları, dalış aktiviteleri ve adanın tüm şaraplarını tadabileceğiniz şarap turları geliyor.

https://blog.prontotour.com/tarih-doga-girit/
Ma ida thelis na su ğo,oste va zis çe nase
Se hrisoprasina dendra,na thetis na kimase.

Sana ne dememi istersin,yaşayıp var olman için
Altın yeşili ağaçların altında,yatıp uyuman için

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir